چسب باغبانی

0 469

چسب باغباني لاتکس، شامل  قارچ کش محافظت کننده  سلولها و بافتهاي انواع درختان مثمر و غير مثمر مي باشد که بعد از هرس درختان و موقع قلمه زدن و هنگام پيوند زدن در باغباني مورد مصرف بسيار دارد.

کاربرد چسب باغبانی:

  1. هرس شاخه ها:مورد کاربرد قبل و بعد از یخبندان جهت هرس درختان میوه به منظور بالا بردن عملکرد محصول و هرس شکل دهی بعد از چیدن میوه ها و همچنین هرس جهت جوان کردن درختان پیر،چسب لاتکس کاربرد علمی و عملی دارد و خود حاوی مواد محافظ و  نگهدارنده طبیعی می باشد و از پوسیدگی قسمت های بریده شاخه ها جلوگیری می کند.
  2. پیوند: بعد از انجام پیوند و بستن نوار روی قسمت پیوند شده و بریده درخت ، چسب باغبانی  لاتکس روی آن کشیده می شود ، به طوری که تمام قسمت پیوندک را بپوشاند.این کار باعث می شود هم پیوندک و قسمت بریده درخت از حمله قارچ ها در امان باشند.
  3. قلمه زدن: بعد از تهیه قلمه و آماده کردن آن ، بخاطر ممانعت از ورود میکروب ، ویروس و  حمله آفات در قسمت بالای قلمه که از خاک بیرون است ، از چسب باغبانی لاتکس استفاده می شود .دقت شود که قلمه های تهیه شده بصورت مورب تهیه شده تا از تجمع آب هنگام آبیاری یا بارندگی جلوگیری شود .
  4. بریدگی تنه درختان: در زمان دیدن  بریدگی پوست و یا عوارض سطحی دیگری در تنه یا شاخه درختان ، از چسب باغبانی لاتکس در محل بریدگی استفاده شود. چسب باغبانی حاوی مواد نگهدارنده است و بدون لطمه به بافتها و سلولهای حساس درخت از آن محافظت می کند .
  5. پوسیدگی ساقه و ریشه درختان: در صورت مشاهده پوسیدگی در ساقه یا ریشه درخت, محل پوسیدگی را کاملاً تمیز و پاک نموده با  مخلوط چسب لاتکس و قارچ کش ، محل پوسیدگی را پوشش دهید .

لاتکس از مواد کاملاً بی خطر برای بافتهای درختان تهیه شده است . ماده رقیق کننده آن آب و الکل می باشد و مقدار کمی از آن می تواند غلظت چسب را تغییر دهد .

طرز استفاده چسب باغبانی:

چسب سرد باغبانی را با یک تکه چوب یا قلم مو کالاً بهم زده تا بصورت خمیر یکنواخت در آید و در صورت نیاز جهت رقیق کردن کمی الکل و آب به آن اضافه کنید ، سپس در محل مورد نیاز کاملاً کشیده و پوشش دهید .

توجه : چسب باغبانی لاتکس در مقابل سرما کاملاً مقاوم یم باشد و در بعضی نقاط کشور بعنوان  محافظ سرما کاربرد دارد .

بسته بندی :

چسب باغبانی لاتکس در قوطی های نیم و یک کیلویی و کارتنهای ۱۲ و ۱۸ عددی و در صورت نیاز در سطل های ۲ و ۵ کیلوئی یا بزرگتر و قابل تولید در انواع رنگهای قرمز ، قهوه ای و کرم می باشد

شما همچنین ممکن است مانند بیشتر از نویسنده

ترک یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.